fbpx

Vents Sīlis: Lekcijas par seksualitāti

Astoņas lekcijas tiešsaistē skatīšanai jebkurā laikā. Maksa par dalību: 24.90 EUR

Foto: Guna Rubule

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma formu.
2) Norēķinieties ar maksājumu karti.
3) Tūdaļ pat saņemat piekļuvi visām kursa lekcijām un papildmateriāliem. Kopumā jūsu rīcībā nonāks astoņu lekciju video kopā ar bagātīgiem papildmateriāliem.
4) Jums būs iespēja uzdot jautājumus kursa pasniedzējam par lekcijās dzirdēto un e-pastā saņemt atbildes.
5) Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no reģistrēšanās brīža.
6) Jums būs iespēja jebkurā laikā (pēc tam, kad noskatītas visas kursa lekcijas) izpildīt kursa noslēguma testu un saņemt elektronisku apliecinājumu par kursa apgūšanu.

Par kursa saturu

Šķiet, nav apspriestākas tēmas par seksualitāti. Pēdējo simts gadu laikā tā ir izrunāta uz priekšu un atpakaļ. Un tomēr – tad, kad domājam par savu seksualitāti, tad daudz kas šķiet nesaprotams. Vai visiem tā ir vienāda? Kā to realizēt attiecībās (vai tieši otrādi – ārpus attiecībām)? Kā saglabāt seksuālo dzirksti ilgtermiņā?

Šis tiešsaistes kurss ir uzaicinājums doties aizraujošā un inteliģentā astoņu nodarbību garā ekskursā pa seksualitātes noslēpumaino valstību. Kursā apskatīsim antropoloģijas, filosofijas, socioloģijas un psiholoģijas teorijas, kas skaidro mūsu ikdienas seksuālo uzvedību. Tā gaitā spriedīsim par to, kā veidojušies mūsdienu priekšstati par seksualitāti un kādēļ šie priekšstati nereti noved pie seksualitātes zaudēšanas. Šī kursa saturs ir brīnišķīgs veids, kā paplašināt savu izpratni par seksu un seksualitāti, un ieraudzīt, ar ko autentiska seksualitāte atšķiras no neautentiskas un kā to veidot.


Pilna lekciju kursa (astoņu lekciju video) cena: 24.90 EUR

Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no kursa iegādes brīža.

Vienas lekcijas video aptuvenais garums: 45 min.

Klausītāji, auditorija: visi, kam interesē padziļināt savu izpratni par seksualitāti ar aizraujoša stāstījuma veidā izklāstītām filosofijas, sociloloģijas un psiholoģijas atziņām.


No iepriekšējo kursa dalībnieku atsauksmēm:

“Kursā gūto pieredzi vērtēju ļoti pozitīvi. Lai arī kursa tēma bija par seksualitāti, galu galā tas aptverā daudz vairāk tēmu, kas skar ikviena indivīda ikdienas dzīvi. Kurss veicināja izpratni par ikdienas notikumiem, kas līdz šim nedeva mieru, savukārt lektora stāstījums akcentēja tās nianses, par kurām nebija līdz šim domāts.”

“Aizraujošs ceļojums ar brīnišķīgu pavadoni.”

“Pirmās divas lekcijas nebija tas, ko gaidīju, un, šķiet, ka par to jau brīdināja pats lektors, tomēr vēlāk tas pārgāja citā pakāpē. Beigu beigās lekcijas kļuva par savdabīgām durvīm, kas atvēra citu pasauli.”

“Gaidīju laikam kaut ko citu, bet tas, ko saņēmu lekcijās, bija daudz, daudz vairāk par gaidīto! Paldies!”

“Necerēti pozitīva, pacilājoša un pārdomas raisoša pieredze. Ļoti noderīga attiecībās.”

“Ļoti vērtīgi! Iesaku visiem draugiem noklausīties (nopietni!). Vents Sīlis ir ļoti harizmātisks cilvēks un lielisks lektors. Ļoti patika un uzrunāja humors. Daudz vērtīgas informācijas un avotu. Dzirdētais iekustina domāt, rakt dziļāk un šo visu sajust, piedzīvot. Ļoti skaidri, viegli uztverami runā. Bauda klausīties un skatīties. Paldies!”


Par lektoru

Vents Sīlis ir Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, filosofs un publicists, rakstu krājuma “Filosofiskā antropoloģija” (2015)  redaktors. 


Lekciju plāns

Pirmā lekcija. Seksualitāte patērētāju sabiedrībā – starp atkarību un impotenci. 

Kultūras izveidotā patērējošā seksualitāte un tās ēnas puses. Kādēļ simboliskais, plakātiskais sekss ir nomācis reālo seksu? Seksualitāte kā resurss un sacensības par lielāku iekārojamību. 

__

Otrā lekcija. Evolucionārās psiholoģijas mīti. 

Kā veidojies evolucionārajā psiholoģijā balstītais priekšstats par to, ka vīrieši un sievietes vērtē viens otru atkarībā no reproduktīvā potenciāla? Vai cilvēks pēc dabas ir monogāms, jeb tomēr poligāms? 

__

Trešā lekcija. Divi Eroti un kaislības pretrunīgā būtība.

Seksa dualitātes problēma filosofijā: cīņa starp vulgāro un dievišķo Erotu – uz objektu orientētā seksualitāte pretstatā uz dziņu orientētai seksualitātei. Fiziskā un platoniskā mīlestība, heteroseksualitāte un homoseksualitāte senajā Grieķijā.

__

Ceturtā lekcijaKādēļ seksualitāte tika uzskatīta par bīstamu un apspiežamu?

Seksualitātes apspiešanas un atbrīvošanas vēsture: būtiskākās sociālās transformācijas. Seksualitātes autonomija un “tīro attiecību” jēdziens. Kas ir būtiskākās sociālās transformācijas, kuras ietekmē mūsu priekšstatus par seksu? Ar ko seksuālā revolūcija atšķiras no erotiskās revolūcijas? 

__

Piektā lekcija. Kultūras negatīvā loma seksualitātes veidošanā. 

Apspiešanas princips un ķermenis kā de-erotizēts darba instruments. Freids par neizbēgamo seksuālo neapmierinātību. Markūze par erotisko revolūciju kā pretošanos patērētāju sabiedrības spiedienam. Estere Perela par erotisko inteliģenci – kāpēc ilgtermiņa attiecībās pazūd sekss? 

__

Sestā lekcija. Kas ir erotiskā inteliģence? 

Iekāres skatiens un iekāres telpa – distances loma pāru dinamikā. Nedrošības un nenoteiktības princips attiecībās. Kādas ir vīriešu attiecības ar savu ķermeni un seksualitāti? Maskulīnā seksualitāte – epizodiskums, fallocentrisms un emocionālās autonomijas trūkums. Mīlēšanās un junk sex.

__ 

Septītā lekcija. Kāda ir seksualitātes nozīme pieauguša cilvēka dzīvē? 

Seksualitātes loma vīrieša un sievietes dzimumidentitātes atklāšanā. Seksualitāte kā garīgs uzdevums Jura Rubeņa koncepcijā. Iniciācija, transformācija un integrācija – atbildes uz pamatjautājumiem. Junga pieeja: anima, animus, četri vīrišķības arhetipi, to pilnais potenciāls un ēnas puses. 

__

Astotā lekcija. Psihoseksuālās attīstības stadijas. 

Četri sievišķības arhetipi, to pilnais potenciāls un ēnas puses. Psihoseksuālās attīstības stadijas – sexus, eros, amor, agape. Vai seksualitāte var atrisināt eksistenciālas problēmas? Sekss kā komunikācijas un apzinātības forma, kas ved uz savstarpēju atzīšanu un numinozu pieredzi. 

Pieteikties