fbpx

Mārcis Auziņš: Meditācija lielpilsētas iedzīvotājiem

Septiņas lekcijas klātienē, sākot ar 14. janvāri.

Vietne kursa materiāliem

Lekciju plāns

Pirmā lekcija. 14. janvārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Ievads. Meditācijas tradīcijas Austrumos, Rietumos un mūsdienu sabiedrībā. Meditācijas dažādie pamatveidi. Sekulāra meditācijas prakse. Meditācijas tehnikas pamatelementi. Kur, kā un cik ilgi meditēt. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

Prezentācija

__

Otrā lekcija. 21. janvārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Meditēšanas prakse ikdienā. Skolotāja loma meditācijā. Tekstu (klasisko un mūsdienu) nozīme meditācijas apguvē. Kādus tekstus izmantot. Ieskats dažos no klasiskajiem un mūsdienu tekstiem. Meditācijas ilgums, tā kontroles svarīgums. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

Prezentācija

__

Trešā lekcija. 28. janvārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Kādēļ ir vērts mācīties meditācijas tehniku no budistu mūkiem. Koncentrēšanās dažādās tehnikas. Samādi meditācijas tehnika. Vienpunktīgā koncentrēšanās. Budistu teksti kā praktiska nereliģiska rokasgrāmata koncentrēšanās tehniku apgūšanai. Elpas vērošanas dažādās stadijas. Anapanasati sutta. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

__

Ceturtā lekcija. 4. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Koncentrēšanās dziļuma četras pakāpes budisma tehnikās. Vizuālas sajūtas meditācijas laikā. Priekšmetiskā meditācija. Mīlošās līdzcietības meditācijas vingrinājumi (metta). 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

__

Piektā lekcija. 11. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Mūsdienās viens no populārākajiem meditācijas veidiem – Vipassana meditācija. Vipassana meditācijas tehnikas. Apzinātība. Satipattana sutta – četri apzinātības pamati kā apzinātības meditācijas praktiska rokasgrāmata. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

__

Sestā lekcija. 18. februārī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Tukšuma sajūtas (budistu mūku izpratnē) sasniegšana meditācijā. Ne-es stāvoklis meditācijā. Sava ego iegrožošana. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.

__

Septītā lekcija. 25. februārī. plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē.

Prāta disciplīna un prāta trenēšana. Meditācija un psihoanalīze. Meditācijas pieredze. Rietumu zinātnes pētījumi par to, kas notiek meditācijas laikā. Personiskie ieguvumi no meditācijas. Kā meditāciju padarīt par ikdienas dzīves sastāvdaļu. 20 minūšu praktiskā meditācija ar lektora komentāriem.