fbpx

Divpadsmit bezmaksas lekcijas izglītotai mājās būšanai

Laikā, kad ārpasauli piedzīvojam galvenokārt ar ekrānu palīdzību, LU Open Minded komanda ar prieku un bez maksas dara pieejamas divpadsmit interesantas un noderīgas lekcijas. Aicinām paplašināt savu pieredzi, papildināt zināšanas vai vienkārši atgādināt jau zināmas, bet būtiskas lietas, klausoties mūsu lielisko lektoru stāstījumā. Daži no piedāvātajiem video būs noderīgi arī kā jauks laika pavadīšanas veids kopā ar visu ģimeni. 


Zanda Rubene: Padomi konstruktīvai bērnu mediju lietošanas paradumu veidošana

Ko darīt, ja vēl staigāt neprotošs mazulis uzstājīgi prasa mammas telefonu? Kā un vai ierobežot bērna mediju patēriņu? Un cik gadu vecumā tad īsti dāvināt bērnam pirmo mobilo telefonu? Ar prieku dodam iespēju noskatīties prof. Zandas Rubenes kursa par digitālo bērnību noslēdzošo lekciju, kurā lektore sniedz padomus konstruktīvai bērnu mediju lietošanas paradumu veidošanai. 


Artis Svece: Kā atpazīt negodīgus retoriskos paņēmienus

Šajā lekcijā no kursa par kritisko domāšanu un informācijas analīzi filozofs Artis Svece aicina atpazīt savā un citu runā izmantotos negodīgos retoriskos paņēmienus, kas var tikt izmantoti, lai maldinātu klausītāju vai gluži vienkārši pašam nemanot sarunātu aplamības. 


Vents Sīlis: Seksualitāte patērētāju sabiedrībā

Jūsu uzmanībai pirmā lekcija no filozofa Venta Sīļa lieliskā kursa “Lekcijas par seksualitāti”. Kā izpaužas kultūras izveidotā patērējošā seksualitāte un kāda ir tās ēnas puse? Kādēļ simboliskais, plakātiskais sekss ir nomācis reālo seksu? Kā atrast “savu” seksu. Pilnu kursu iespējams iegādāties šeit.


Guna Kalniņa: Rakstu valodā biežāk pieļautās kļūdas

Cik kļūdu pamanāt šajā teikumā? “Redzēju efektīva izskata dāmu ar acīmredzami pastāvīgu mazuli rokās stāvam Brīvības un Lāčplēša ielu stūrī.” Šajā lieliskajā lekcijā no LU Open Minded “klasiskajiem” krājumiem redaktore un korektore Guna Kalniņa atgādina un labo ikdienas valodā bieži izmantotas nepareizības. 


Kristīna Sprūdža: Vērtīgi padomi komunikācijai internetā

Šajā laikā, kad saskarsmi klātienē nomainījuši dažādi attālināti sarunu veidi, īpaši svarīgi šķiet atgādināt par labām praksēm šādas saziņas veidošanā. Ar lektores Kristīnas Sprūdžas laba vēlējumiem darām pieejamu viņas lekciju no kursa “Etiķetes un saskarsmes prasmes”, kurā dzirdēsiet vērtīgus padomus par rakstisko komunikāciju internetā – e-pasta ziņām, vēstulēm, īsziņām, to, kas jāņem vērā, organizējot video konferences, vebinārus, kā arī būtiskāko par drošību, pieklājību, iepazīšanos, konfliktiem un privātumu sociālajos tīklos.


Aivars Stranga: Kārļa Ulmaņa saimnieciskā politika

Šī ir brīnišķīga prof. Aivara Strangas lekcija par sabiedrības atmiņā idealizēto un Latvijas vēsturē tik būtisko posmu – Kārļa Ulmaņa režīmu un tā saimniecisko politiku. Vai tas patiesi ir bijis ekonomiskās veiksmes stāsts, kas Latviju padarījis par vienu no attīstītākajām valstīm Eiropā? Šī lekcija noteikti var noderēt kā materiāls labai vēstures mācībstundai vecāko klašu skolēniem un kā labs atgādinājums pieaugušajiem par valsts vēsturē jau pieredzētajām krīzēm. Pilnu kursu “Pārvērtējo vadonismu Latvijā” aicinām skatīt šeit.


Andris Šuvajevs: Latvijas ekonomiskā politika

Lekcija tiem, kas vēlas uzklausīt kritisku viedokli par Latvijas īstenoto pēckrīzes ekonomisko politiku. Kāpēc Latvijā valda tik liela nabadzība, nevienlīdzība un demogrāfiskā krīze? Kāds bija “taupības politikas” mērķis un skaidrojums? Ko īsti nozīmē “fiskālā disciplīna”, un kāds ir tās iespaids uz sabiedrību kopumā? Vai iedzīvotāju lielās kredītsaistības un viņu nespēja atmaksāt parādus ir izskaidrojamas tikai individuālā līmenī? Šis problēmas nebūt nav unikālas pasaules vēsturē.


Ivars Austers: To nu es nekad nedarītu?

To nu es nekad nedarītu: nepamestu citu nelaimē, būtu iejūtīgs pret citu ciešanām vai nekļūtu agresīvs. Šajā lekcijā prof. Ivars Austers prezentē virkni laboratorijas eksperimentu par apstākļu ietekmi, kas par mums atklāj ļoti neglaimojošas lietas.


Madara Umleja: Vingrojumu komplekss galveno muskuļu grupu stiprināšanai

Darām pieejamu arī fizioterapeites Madaras Umlejas vingrojumu sesiju “Spēks!”, kuru aicinām izpildīt kopā ar Madaru reālajā laikā: atskaņot nodarbības video un vingrot, sekojot lektores norādēm, stiprinot visas lielākās muskuļu grupas. Pilnu Madaras lekciju kursu varat iegādāt šeit.

Pavisam īsa instrukcija:
1) Atrodam piemērotu laiku un vietu, uzvelkam piemērotu apģērbu, kas ļauj brīvi kustēties;
2) Atritinām vingrošanas paklājiņu (vai izklājam segu), blakus noliekot datoru, telefonu vai planšeti ar lekcijas video;
3) Vingrojam kopā ar Madaru, izpildām vingrinājumus reālajā laikā;
4) Visiem vingrojumiem jābūt patīkamiem; nedarām neko, kas ir sāpīgs vai ķermenī rada nepatīkamas sajūtas.


Ilgonis Vilks: Kosmoss cilvēkiem

Laikā, kad visa dzīve var šķist pavisam saspiesta viena dzīvokļa izmērā, ir labi atcerēties plašumu, kurā patiesībā atrodamies. Piedāvājam interesanto astronoma Ilgoņa Vilka stāstījumu no pavisam svaiga LU Open Minded kursa par jaunumiem kosmosā – sasniegumiem raķešu būvē, satelītu izmantošanā un kad tad īsti varēsim doties tūrisma braucienos uz citām planētām?


Ivars Ījabs: Dzelzs priekškara krišana Eiropā. Priekšnoteikumi, norise, rezultāti

Kādi bija priekšnoteikumi “dzelzs priekškara” krišanai Eiropā? Aizraujoši klausāma Ivara Ījaba lekcija par ASV ietekmīgo lomu Eiropas politkā periodā pēc Otrā pasaules kara. Pilnu lekciju kursu aicinām skatīt šeit.


Ansis Jurģis Stabingis: Desmit minūšu meditācija ar elpas vērošanu

Šī īsā Anša Jurģa Stabinga vadītā meditācija ir skaists aicinājums ieraudzīt, ka ir iespējams pabūt klusumā ar sevi pat tad, ja apkārt valda ikdienas trokšņi. Varbūt šis ir brīdis, kad uzaicināt visu ģimeni iekārtoties ērti, aizvērt acis un pasēdēt kopā? Anša lekciju kursu “Laime ir prasme” pilnā apjomā varat iegādāt šeit.