fbpx

Baiba Petrenko: Zero waste pieeja zaļākai dzīvei

Četras lekcijas tiešsaistē, sākot ar 13. oktobri. Maksa par dalību: 19.90 EUR

Foto: Guna Rubule, www.gunarubule.com

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma anketu.

2) Apmaksājiet kursa dalības maksu ar bankas karti.

3) Uzreiz pēc apmaksas veikšanas saņemsiet apstiprinājumu un piekļuvi kursa vietnei openminded.lv, kur, sākot ar 13. oktobri, taps pieejama kursa pirmā lekcija un papildmateriāli. Pārējās kursa lekcijas taps pieejamas saskaņā ar kursa norises grafiku, ko aicinām skatīt tālāk kursa aprakstā.

4) Lekcijas paliks jūsu rīcībā vismaz četrus mēnešus no kursa sākuma.

5) Kursa noslēgumā jums būs iespēja izpildīt noslēguma testu. Pareizi atbildot vismaz uz 70% jautājumu, piedāvāsim jums apliecinājumu par kursa apgūšanu.

6) Kursa gaitā jums būs iespēja uzdot jautājumus kursa pasniedzējai un saņemt atbildes.

Par kursa saturu

Kā izaicināt priekšstatu, ka lielāks patēriņš nozīmē veiksmīgāka cilvēka statusu un labāku dzīvi? Kā ietaupīt līdzekļus un laiku, lai veltītu tos dzīves bagātināšanai veidos, kas nav piesaistīti patēriņam? Kā dzīvot zaļāk un saudzēt vidi, lai neatstātu bērniem mantojumā izpostītu pasauli? Kurss par zero waste pieeju rosina domāt par šiem un citiem jautājumiem un mūsdienu cilvēka vietu bezgalīgās pirkšanas un pārdošanas kultūrā.

Lai arī zero waste latviešu valodā dēvē par bezatkritumu dzīvesveidu, tā nav tikai metode, kā radīt mazāk atkritumu. Tas nav šablons, pēc kura mums visiem ir jārīkojas vienādi, bet gan iedvesmojošu ideju un atklāsmju kopums, kurā mēs varam pārskatīt savas attiecības ar lietām un piedzīvot atvieglojumu, kas rodas no dzīves vienkāršošanas.

Kursā izklāstītā zero waste teorija, prakse un individuālā pieredze būs interesanta kā tiem, kas par zero waste uzzina pirmo reizi, tā arī tiem, kuri paši jau mēģina dzīvot saskaņā ar šīs idejas principiem.


Pilna lekciju kursa (četru lekciju video + papildmateriāli) cena:

19.90 EUR (maksājot par kursu līdz 24. septembrim);
24.90 EUR (maksājot par kursu no 25. septembra līdz 13. oktobrim);
29.90 EUR (maksājot par kursu pēc 13. oktobra).

Vienas lekcijas video garums: apm. 40-60 min.

Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš jūt nepieciešamību un iedvesmu padarīt savu dzīvi un patēriņu vienkāršāku, tīrāku, apzinātāku un dabai draudzīgāku.


Par lektori

Baiba Petrenko interesējas par vides aizsardzību no indivīda perspektīvas un kopš 2015. gada praktizē bezatkritumu dzīvesveida paradumus. Tulkojusi Beas Džonsones grāmatu “Māja bez atkritumiem”. Ar savu pieredzi un pieeju dalās vieslekcijās latviešu un angļu valodā skolās, uzņēmumos un vides aizsardzības tēmām veltītos pasākumos.


Lekciju plāns

Pirmā lekcija. Taps pieejama skatīšanai LU Open Minded mācību platformā, sākot ar 13. oktobri.

Lekcijā tiek aplūkots vides problēmu spektrs ar uzsvaru uz resursu pārtēriņu un piesārņojumu, kā arī patēriņa kultūras vēsture, lai, to izzinot, gūtu iedvesmu rīcībai un atspēriena punktu pārmaiņām. 

Otrā lekcija. Taps pieejama skatīšanai LU Open Minded mācību platformā, sākot ar 20. oktobri.

Lekcijā izklāstīti zero waste pamatprincipi, kas palīdz strukturēt pieeju videi draudzīgākām izvēlēm. Tie ir konkrēti padomi, kā pārskatīt savas attiecības ar patēriņu un atgūt kontroli pār savām izvēlēm.

Trešā lekcija. Taps pieejama skatīšanai LU Open Minded mācību platformā, sākot ar 27. oktobri.

Lekcijā pievēršamies sistēmisku pārmaiņu tēmai – kā mijiedarboties ar sistēmiskiem procesiem, kā veicināt vides saudzēšanu savā kopienā un sabiedrībā plašāk. Kādas pārmaiņas būtu nepieciešamas, lai mazinātu patēriņa kultūru, veicinātu cilvēcību un sadarbību. 

Ceturtā lekcija. Taps pieejama skatīšanai LU Open Minded mācību platformā, sākot ar 3. novembri.

Šajā lekcijā apskatīti praktiski paņēmieni, ar kuriem ikdienā samazināt atkritumus – kā iepirkties, kā iekārtot sadzīvi tā, lai radītu mazāk atkritumu un dzīvotu tīrāk, vienkāršāk un skaistāk.

Pieteikties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *