fbpx

Ansis Jurģis Stabingis: Apzinātība, pašizpēte un mentālā higiēna

Astoņas lekcijas klātienē, sākot ar 2. oktobri. Maksa par dalību: 80 EUR

Pieteikties

Par kursu

Ilgus gadus esmu stāstījis par apzinātību, pašizpēti un mentālo higiēnu visdažādākajos kontekstos, visplašākajai auditorijai. Iezīmējot šo dažādību — esmu bijis bankās un cietumos, slimnīcās un skolās, uzņēmumos un biedrībās, aicināts uzstāties konferencēs, pilsētas svētkos, dažādās organizācijās un draugu pulciņos. Šajā laikā nemitīgi esmu meklējis formu, kā vislabāk, visskaidrāk, visefektīvāk pastāstīt cilvēkiem par šīm tēmām. Astoņu nedēļu pamata kurss ir audzis un mainījies. Esmu mācījies — gan no jums, gan ar jums, gan citur. Studējot literatūru, pētījumus, praktizējot, meklējot atbildes uz jautājumiem. Ejam tālāk.

2019. gada nogalē atsevišķi piedāvāju gan praktisku, gan teorētisku kursu. Šis ir uzaicinājums uz teorētisko kursu, kas notiek projekta LU Open Minded ietvaros. Kursā aplūkosim vairākas ar apzinātību saistītas tēmas — mūsu psihes un ķermeņa darbību, jautājumus par attieksmēm, vērtībām, emocijām, attiecībām, stresu un izdegšanu, gribasspēku, pašdisciplīnu un laimi. Kurss ir balstīts gan Austrumu apzinātības praksēs, gan arī Rietumu pētījumos psiholoģijas un neirozinātņu jomā. Teorētiskajā kursā lielākā laika daļa tiks veltīta lekcijai (80%), bet neliela daļa būs arī ieskats praksē un atgriezeniskā saite (20%). 

Teorētiskais kurss ir vairāk domāts tiem cilvēkiem, kuri vēlas vairāk uzzināt, izprast par apzinātību — un ne tikai par to, bet par pašu dzīvi.

Nodarbību skaits un ilgums: astoņas 90 minūšu garas nodarbības, kas notiks trešdienu vakaros, plkst. 18.30, sākot ar 2. oktobri (detalizētu norises grafiku aicinām skatīt zemāk).

Norises vieta: Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorija, Aspazijas bulvārī 5, Rīgā

Klausītāji, auditorija: ikviens bez izņēmuma, kas vēlas savu ikdienu piedzīvot apzinātāku un skaidrāku.

Pilna kursa cena, apmeklējot to klātienē: 80 EUR (norēķinoties par kursu līdz 25. septembrim); 96 EUR (maksājot par kursu, sākot ar 26. septembri).

Tiem kursa dalībniekiem, kas apmeklējusi vismaz sešas no astoņām kursa nodarbībām, piedāvāsim saņemt drukātu vai elektronisku sertifikātu par dalību kursā. 

Par pasniedzēju

Ansis Jurģis Stabingis ir bijušais psihoterapeits, pēc izglītības — psihologs (M.Sc., LU). Pateicoties pasniedzēja darba pieredzei SFU (Vīnē), RPIVA, RSU (Rīgā), organizācijām vada kursus un mācības par personāla vadības un biznesa psiholoģijas tēmām apzinātības jomā (attieksme, stresa pārvaldība, laime kā prasme, mentālā higiēna, apzinātība attiecībās). Kā pasniedzējs “Apzinātības un miera praksē” (www.aumprakse.lv) piedāvā dažādus publisko lekciju kursus par tēmām, kas saistītas ar apzinātību (mindfulness).

Nodarbību plāns

1. nodarbība. Ievads: Apzinātība un prāts

2. oktobrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Ievads, apzinātības īsa vēsture, pētījumi par apzinātību.
Pamattermini, kursa norise, ievads pamata vingrinājumos.

2. nodarbība. Prāts, uztvere, uzmanība, attieksme

9. oktobrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Cilvēku mentālie procesi, to saistība, norise un vadīšana. Prāta pārvaldīšanas un nomierināšanas tehnikas.

3. nodarbība. Ķermeņa apzinātība

16. oktobrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Mūsdienu neirozinātņu atklājumi par smadzeņu darbību, par fizioloģiskajiem procesiem un to saistību ar ikdienas dzīves pieredzi — gan darba vietā, gan privātajā dzīvē.

4. nodarbība. Jūtas un emocijas

23. oktobrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Jūtu un emociju veidošanās mehānismi, procesi. Emocionālās inteliģences pamati. Jūtu pārvaldīšana.

5. nodarbība. Stress un izdegšana.

30. oktobrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Veidošanās iemesli, procesi. Ātrā palīdzība stresa gadījumos. Prevencija un profilakse.

6. nodarbība. Gribasspēks un pašdisciplīna

6. novembrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Sevis vadīšana, piespiešana, mērķu uzstādīšana un sasniegšana — apzinātības skatījumā.

7. nodarbība. Laime

13. novembrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā

Kāpēc cilvēkiem ir svarīgi būt laimīgiem — ko tas nozīmē dzīvei, attiecībām, darba vietai. Kādā veidā ir iespējams būt laimīgiem un kā apzinātības prakse var līdzēt?

8. nodarbība. Apzinātība ikdienā. Mentālā higiēna

14. novembrī, plkst. 18.30 LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes 225. auditorijā