fbpx
Līdz reģistrācijas beigām:
00 D
00 H
00 M
00 S
Reģistrācija beigusies
Kurss atvērts reģistrācijai līdz 18. maijam
PIETEIKTIES

Nils Sakss Konstantinovs: Pusaudžu mentālā veselība – praktisks ievads

Četras lekcijas tiešsaistē, sākot ar 11. maiju. Pieteikšanās līdz 18. maijam. Pirmās divas lekcijas jau pieejamas skatīšanai. Maksa par dalību: 29.90 EUR

Foto: Guna Rubule

 Pēdējās nedēļas laikā 62 cilvēki iegādājās šo kursu!

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma anketu.
2) Apmaksājiet kursa dalības maksu ar bankas karti.
3) Uzreiz pēc apmaksas veikšanas saņemsiet apstiprinājumu un piekļuvi kursa vietnei, kur jau ir skatāmas pirmās divas lekcijas kopā ar papildmateriāliem. Pārējās lekcijas taps pieejamas katru nākamo otrdienu plkst. 16.00.
4) Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no reģistrācijas brīža.
5) Kursa noslēgumā jums būs iespēja izpildīt noslēguma testu, kuru sekmīgi nokārtojot, automātiski saņemsiet elektronisku apliecinājumu par kursa apgūšanu.
6) Kursa gaitā jums būs iespēja uzdot jautājumus kursa pasniedzējam un saņemt atbildes.

Par kursu

“Vai manam pusaudzim varētu būt depresija?”, “Cik ilgi sēdēt pie datora ir normāli?”, “Ko darīt, ja pusaudzis sācis smēķēt zālīti?” Šie un līdzīgi jautājumi rodas gan pusaudžu vecākiem, gan speciālistiem. Mūsdienu pētījumi rāda, ka pusaudžu mentālajai veselībai ir nozīmīga ietekme ne tikai uz sekmēm skolā un panākumiem tālākajā dzīvē, bet arī uz fizisko veselību un dzīves apmierinātību visa mūža garumā.

Kā saprast, kas notiek ar pusaudzi sarežģītās situācijās? Ko īsti nozīmē pusaudžu depresija, trauksme un citas problēmas? Vai tās tiešām ir “smadzeņu slimības”, kas jāārstē ar zālēm?  Vai arī mums jāmeklē plašāks skaidrojums? Kur meklēt palīdzību un kam uzticēties? Kādi ir lielākie riski? Un kas patiešām var palīdzēt pusaudzim, vienlaikus viņam nekaitējot? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim un atradīsim šajā kursā.

Latvijā, līdzīgi citām valstīm ar spēcīgu padomju psihiatrijas mantojumu, līdz šim par mentālo veselību ierasts runāt slimību un ārstēšanas valodā. Šis kurss sniegs jaunu veidu, kā uz to raudzīties, – integrējot jaunākās pētījumu atziņas, pierādījumos balstītas pieejas un reālās dzīves pieredzes no pusaudžu psihoterapijas klīnikas. Kursa mērķis ir aicināt pusaudžu problēmās saskatīt nevis slimības, kas ir viņu galvās, bet norādes uz lietām ģimenē, skolā un sabiedrībā, kuras neļauj viņiem tikt galā ar dzīves grūtībām un traucē normālai attīstībai. 


Pilna lekciju kursa (četru lekciju un papildmateriālu) cena:

19.90 EUR (maksājot līdz 5. maijam);
24.90 EUR (maksājot no 6. līdz 11. maijam);
29.90 EUR (maksājot no 12. maija).

Pieteikšanās atvērta līdz 18. maijam.

Vienas lekcijas garums: apm. 60 min.

Klausītāji, auditorija: ikviens, kam ir saskarsme ar pusaudžiem: vecāki, pedagogi, sociālie darbinieki, medicīnas darbiniek un citi.

Ieguvumi: praktiski pielietojamas, aktuālos un pārbaudītos pētījumos balstītas zināšanas par galvenajiem izaicinājumiem, problēmām un to risinājumiem saskarsmē ar pusaudžiem.

Par lektoru

Nils Sakss Konstantinovs ir Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, ikdienā strādā ar pusaudžiem, sniedzot psihoterapiju un psihodiagnostiku. Ieguvis maģistra grādu klīniskajā psiholoģijā Lielbritānijā (Mančestrā), specializējies bērnu un pusaudžu psihoterapijā, apguvis terapiju Oksfordas Kognitīvās terapijas centrā, Eiropas bērnu un pusaudžu psihiatrijas savienības (ESCAP) 1. rezidences absolvents, šobrīd turpina apgūt bērnu psihoanalīzi. Lektors ir britu psihologu savienības (BPS), Bērnu un pusaudžu mentālās veselības asociācijas (ACAMH), Personības diagnostikas savienības (SPA) biedrs un Latvijas Psihoterapeitu biedrības valdes loceklis. Iepriekš studējis arī reliģijpētniecību, iegūstot maģistra grādu teoloģijā (LU). Daudzu publikāciju un vairāku prozas grāmatu autors. 


Kursa saturs

Pirmā lekcija. Trauslais vecumposms (pieejama skatīšanai) 

Mentālā veselība, attīstība, traucēkļi. Kas īsti notiek pusaudža smadzenēs un ķermenī? Kādēļ tieši tad bieži rodas problēmas? Ko nozīmē pozitīva pusaudža attīstība?

__

Otrā lekcija. Ārējās problēmas (pieejama skatīšanai)

Slikta uzvedība, vielu lietošana, dators. Kuriem pusaudžiem ir risks kļūt atkarīgiem no vielām? Vai pastāv tāda “datoratkarība”? Vai pusaudzis ir jāsargā no vardarbīgām videospēlēm?

__

Trešā lekcija. Iekšējās problēmas (18.05.)

Trauksme, depresija, graizīšanās. No kā rodas trauksme? Kā to mazināt? Par ko liecina pusaudžu depresija un kas patiešām var palīdzēt? Ko darīt un kā runāt ar pusaudzi, kurš runā par pašnāvību?

__

Ceturtā lekcija. Kopīgie risinājumi (25.05.)

Kas ir P faktors? Kā izvēlēties speciālistu un kad iet pie psihologa, psihiatra vai psihoterapeita? Kas var uzlabot pusaudžu mentālo veselību ilgtermiņā?

Pieteikties