fbpx

Ilze Rassa: Izcils prezentāciju dizains – triki un padomi

Septiņas lekcijas tiešsaistē (ierakstā), sākot ar 25. oktobri. Pirmā lekcija jau pieejama skatīšanai. Pieteikšanās līdz 1. novembrim. Maksa par dalību: 29.90 EUR

Foto no personīgā arhīva

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma anketu.
2) Apmaksājiet kursa dalības maksu ar bankas karti vai maksājot ar pārskaitījumu internetbankā.
3) Uzreiz pēc apmaksas veikšanas saņemsiet apstiprinājumu un piekļuvi kursa vietnei openminded.lv, kur skatīšanai jau pieejama pirmā lekcija. Pārējās kursa lekcijas, sākot ar 25. oktobri, taps pieejamas pirmdienās plkst. 16.00.
4) Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no kursa sākuma, šajā laikā tās varēsiet skatīt atkārtoti.
5) Kursa noslēgumā jums būs iespēja izpildīt noslēguma testu un saņemt elektronisku apliecinājumu par kursa apgūšanu.
6) Kursa gaitā varēsiet uzdot pasniedzējai jautājumus par kursa tēmu un saņemt atbildes.


Par kursu

Prezentācijas uzdevums ir palīdzēt runātājam izstāstīt savu stāstu interesanti, saprotami un pārliecinoši, bet bieži prezentācijas ir vizuāli un tekstuāli pārblīvētas, ar sarežģītiem grafiskajiem risinājumiem un bez vienota stila, kas padara tās garlaicīgas un grauj runātāja priekšnesumu.

Šajā kursā apgūsim, kā ar prezentācijas palīdzību izveidot stāstu, liekot lietā radošus slaidus un lielisku vizuālo materiālu, – tā, kā tas redzams pasaules līmeņa dizaineru izstrādātās prezentāciju veidnēs.

Lektore dalīsies ar bezmaksas vizuālā materiāla avotiem un dažādiem brīvrīkiem, kas palīdzēs izveidot tādu prezentācijas dizainu, kas izcels runātāju – viņa domu, vēstījumu un emociju. Iegūtās prasmes varēsiet uzreiz likt lietā, veidojot prezentāciju darbam, mācībām vai biznesa projekta aizstāvēšanai.

Kurss ir veidots tā, lai jūs varētu darboties līdzi un iemācīties kursā aplūkojamos knifus un trikus. Tāpēc ir svarīgi, lai jums būtu pieejams dators ar “Microsoft PowerPoint” programmu.


Pilna lekciju kursa (septiņu lekciju video + papildmateriāli) cena:

24.90 EUR (maksājot par kursu līdz 14. oktobrim);
29.90 EUR (maksājot par kursu no 15. oktobra līdz 25. oktobrim);
34.90 EUR (maksājot par kursu no 26. oktobra).

Pilna lekciju kursa (septiņu lekciju un papildmateriālu) cena juridiskām personām par vienu pieteiktu dalībnieku: 59 EUR + PVN (pieteikties aicinām, aizpildot šo formu).

Vienas lekcijas video garums: apm. 60 min.

Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš ikdienā veido prezentācijas – mācību, darba, biznesa vai personiskos nolūkos – un vēlas to darīt pārliecinoši, izteiksmīgi un vizuāli pievilcīgi.


Par lektori

Ilze Rassa ir komunikācijas arhitekte ar starptautisku pieredzi gan privātajā, gan publiskajā sektorā. Teju 20 gadus rūpējusies par Baltijas uzņēmumu un to vadītāju reputāciju, tostarp pildījusi Valsts prezidenta padomnieces-preses sekretāres pienākumus.

Veidojusi un īstenojusi komunikācijas stratēģijas Valsts prezidentam, NATO, “Statoil Latvia”, NATO samitam Rīgā, “Rail Baltica” u.c. Organizējusi NATO kandidātvalstu un NATO dalībvalstu samitus Rīgā, ASV prezidenta Buša vizīti Latvijā un radījusi “Rail Baltica” Globālo Forumu.


Kursa saturs

Pirmā lekcija. Prezentācijas vizuālā materiāla izveides labā prakse (pieejama skatīšanai)

Galvenais, ko ņemt vērā, veidojot savu prezentācijas slaidu dizainu, lai tas uzrunātu mūsdienu vizuālās kultūras laikmeta diktētās prasības.

Otrā lekcija. “PowerPoint” pamatfunkcijas – palīgi prezentācijas dizainerim (25.10.)

Pirms ķerties klāt pie prezentācijas slaidu izveides, ir lietderīgi iepazīt “Microsoft PowerPoint” piedāvātās atbalsta funkcijas, kas palīdzēs ietaupīt laiku, slaidu dizainu veidojot precīzāk un pareizāk.

Trešā lekcija. Attēls ar tekstu (01.11.)

Attēlam ir būtiska loma komunikācijā, bet tam ir jābūt līdzsvarā ar stāstu un rādīto tekstu. Knifi un praktiski padomi, kā pasniegt attēlu kopā ar tekstu, to izceļot.

Ceturtā lekcija. Alternatīvas apakšpunktiem (08.11.)

Praktiski padomi, kā izcelt un parādīt savus apakšpunktus (bulletpoints) tā, lai auditorija klausītos runātāju, bet slaidu informācija kalpotu kā atbalsts runātājam.

Piektā lekcija. Krāsu pārejas slaidu dizainā (15.11.)

Krāsu pārejas (gradients) mūsdienu dizainā ir modīgs un tādējādi plaši izmantots vizuālais risinājums. Praktiski padomi, kā šīs pārejas izmantot dažādās formās, kopā ar foto elementiem un tekstu.

Sestā lekcija. “Morph” pāreja (22.11.)

Auditorija, ikdienas vizuālā patēriņa pieradināta, pieprasa kustīgu vai animētu vizuālo materiālu. Morph pāreja starp slaidiem piešķir dinamiskumu un spēj radīt interesantu efektu, kas var pasvītrot runātāja stāstu. Piemēri un praktiski padomi, kā izmantot morph pāreju prezentācijas dizaina izveidē.

Septītā lekcija. Praktiskais darbs (29.11.)

Kopīga prezentācijas slaidu izveide kā praktisks kursā apgūto rīku un triku atkārtojums.

Pieteikties