fbpx

Guna Kalniņa: Pieklājība tīklā un jauni vārdi

Divas lekcijas vienā vakarā, 16. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Pieteikties

Gunas Kalniņas lekciju kurss “Pareiza un moderna rakstu valoda”, kuru kopš 2015. gada apguvuši daudzi jo daudzi mūsu klausītāji, ir bijis un turpina būt brīnišķīgs iedvesmas avots rakstīt pareizi un moderni, apzināties latviešu valodas bagātību.

Esam gandarīti jaunajā gadā piedāvāt kopā ar Gunu Kalniņu turpināt sekot līdzi mūsdienu valodas attīstībai. Šis kurss lieti noderēs gan tiem, kas apguvuši kursu “Pareiza un moderna rakstu valoda”, gan arī tiem, kas Gunas lekcijas līdz šim nav klausījušies.

Vakars ilgs 120 minūtes, klausītāju uzmanībai tiks piedāvātas divas lekcijas ar starpbrīdi. 

Pirmajā lekcijā izskatīsim elektroniskās sarakstes pieklājības normas: uzrunas variantus, izklāsta stilus, paraksta veidus, saīsinājumu un emocijzīmju lietošanu.

Otrajā lekcijā runāsim par jauniem vārdiem un arī pierasto vārdu nozīmes maiņu, lai neapjuktu, kad dzirdam: hakatons, haips, viedierīces, fleksitārieši, kvadrātkods, influence, burbulis, gudrā māja. Vai izprotam tos un izdarām labu izvēli, kurus vārdus pieņemt un kā tos lietot?

Norises laiks un vieta: 16. janvāris, plkst. 17.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas iela 3) Mazā zāle (4. stāvā).

Klausītāji, auditorija: ikviens, kam ir interese par mūsdienīgu latviešu valodu un kas vēlas rakstīt pareizi.

Maksa par dalību: 30 EUR (norēķinoties līdz 2. decembrim); 36 EUR (norēķinoties pēc 2. decembra).

Par lektori

Guna Kalniņa ir žurnāla “Rīgas Laiks” korektore, bērnu grāmatu un citu īpašu tekstu valodas redaktore kopš 1993. gada. “Valodā visu laiku notiek pārmaiņas un attīstība. Rodas jauni jēdzieni, jaunu lietu nosaukumi – nepieciešamais vārds ātri iegrozās lietotājiem ērtākajā formā. Daudzas lietas latviešu gramatikā ir vienkārši jāzina un jāatkārto, ja rodas šaubas; gatavojot žurnālu, ar to strādāju katru dienu.” Foto – Mikus Meirāns.