fbpx

Aija Libere: Ēšanas brīvība – veselīgi un bez ierobežojumiem

Piecas lekcijas tiešsaistē (ierakstā), sākot ar 12. aprīli. Pieteikšanās līdz 19. aprīlim. Pirmās trīs lekcijas jau pieejamas skatīšanai. Maksa par dalību: 24.90 EUR

Foto: Guna Rubule

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma formu.
2) Norēķinieties ar maksājumu karti.
3) Uzreiz pēc apmaksas veikšanas saņemsiet apstiprinājumu un piekļuvi kursa vietnei openminded.lv, kur skatīšanai jau pieejamas pirmās trīs lekcijas. Pārējās kursa lekcijas taps pieejamas katru nākamo pirmdienu no plkst. 16.00.
4) Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no reģistrācijas brīža, šajā laikā tās varēsiet skatīt atkārtoti.
5) Kursa noslēgumā jums būs iespēja izpildīt noslēguma testu. Pareizi atbildot vismaz uz 70 % jautājumu, automātiski saņemsiet elektronisku apliecinājumu par kursa apgūšanu.
6) Kursa gaitā jums būs iespēja uzdot jautājumus kursa pasniedzējai un saņemt atbildes.

Par kursu

Kā ļaut sev našķošanās baudu bez vainas apziņas? Kādi priekšstati par veselīgu uzturu un ķermeni ietekmē mūsu ikdienas izvēles un pašsajūtu? Un galu galā – kā mūsdienu pasaulē dzīvot bez ierobežojumiem uzturā un tāpat būt laimīgiem un veseliem? Kursa ietvaros atbildēsim uz šiem jautājumiem un mācīsimies iedibināt paliekošus paradumus, kas pavērs ceļu uz brīvāku, baudpilnāku un veselīgāku attieksmi pret uzturu.

Ēšanas brīvība savā būtībā balstās apzinātības praksē un dāvā potenciālu mums katram nokļūt pie savas individuālās labsajūtas un veselības atslēgas. Tā nav maģiska formula, kas pēkšņi atbrīvos no nevēlamiem cipariem vai sportiskām aktivitātēm, bet gan pieeja sevis atbrīvošanai no šīm bažām. Piecu nedēļu laikā aicināsim kopīgi izvērtēt savas attiecības ar ēdienu un iemācīties sadzirdēt to, kas paša ķermenim vajadzīgs visvairāk.

Kurss būs noderīgs visiem, kam patīk ēst garšīgi! Bet jo īpaši tiem, kurus nogurdinājuši dažādi ēšanas ierobežojumi un citi ar uzturu saistīti ikdienas izaicinājumi.


Pilna lekciju kursa (piecu lekciju video + papildmateriāli) cena:

19.90 EUR (maksājot par kursu līdz 5. aprīlim);
24.90 EUR (maksājot par kursu no 6. aprīļa).

Vienas lekcijas video garums: apm. 30-40 min.


Par lektori

Aija Libere ir uztura terapeite ar vairāku gadu kulinārijas pieredzi, kas ēst gatavošanai ir ļāvis pievērsties no dažādiem skatu punktiem. Uztura speciālista profesiju viņa apguvusi Rīgas Stradiņa universitātē, bet maģistra studijās Portugālē savas zināšanas padziļinājusi tieši ēšanas uzvedībā un ķermeņa vielmaiņā.

Šobrīd savas atklāsmes un zināšanas pielieto kā ārstniecības persona Veselības centrā “Vivendi”, Krimuldas rehabilitācijas centrā un paralēli apmācot topošos ārstus-studentus veselīgas ēdienu gatavošanas metodikā.


Lekciju saraksts

Pirmā lekcija. Iepazīšanās ar priekšstatiem par uzturu (pieejama skatīšanai līdz ar reģistrācijas brīdi)

Caur jaunas sievietes Annas ikdienas gaitām labāk izpratīsim galvenos psiholoģiskos šķēršļus un iekšējās pārliecības, kuras mūsdienu cilvēkam varētu traucēt ēdienu uztvert pavisam vienkārši un brīvi. Īsi aplūkosim arī to, kā ar šiem uzskatiem saistās potenciālie risinājumi, kurus pilnvērtīgāk apgūsim turpmākajās nedēļās.


Otrā lekcija. Veselīga ķermeņa tēls un sajūtu atpazīšana (pieejama skatīšanai)

Turpinot iepriekšējā lekcijā uzsākto ceļu sevis iepazīšanā, izvērtēsim saikni starp savu paštēlu un fizisko labsajūtu. Lai attīstītu spēju izprast, kas ķermenim patiesi nepieciešams, mācīsimies klausīties tā impulsos un sajūtu niansēs.


Trešā lekcija. Izsalkums un to ietekmējošie faktori (pieejama skatīšanai)

Šajā lekcijā mēģināsim izprast, kas ir izsalkums – gan fiziskais, gan emocionālais. Lai labāk to iepazītu, aplūkosim arī citus vides un emocionālos faktorus, kas var ietekmēt mūsu izvēles saistībā ar ēdienu. Un lekcijas beigās – kopā našķosimies!


Ceturtā lekcija. Veselīgs uzturs un izmaiņas savos paradumos (26.04.)

Šeit galvenais mērķis būs apkopot visus iepriekšējās nedēļās dzirdētos konceptus un saprast, kam patiesībā ir nozīme veselīgā uzturā. Runāsim par to, kā maigi un patīkami veikt izmaiņas savā ikdienā, lai atbrīvotos no traucējošiem ierobežojumiem.


Piektā lekcija. Pilnvērtīgu maltīšu principi un praktiski padomi ikdienai (03.05.)

Pēdējā nedēļā runāsim par praktisko pusi – kā plānot maltītes, kā gudri iepirkties un kā ēšanu padarīt par kopumā patīkamu rituālu. Šie padomi palīdzēs atbrīvoties no šķēršļiem ceļā uz ēšanas brīvību kā dzīvesveidu ilgtermiņā.

Pieteikties