fbpx
Līdz reģistrācijas beigām:
00 D
00 H
00 Min
00 Sec
Reģistrācija slēgta!
Reģistrācija šajā kursā atvērta līdz 18. janvārim, plkst. 16.00.
PIETEIKTIES

Krista Vāvere: Autentiska un mērķtiecīga runa

Sešas lekcijas tiešsaistē (ierakstā), sākot ar 11. janvāri. Pirmā lekcija jau pieejama skatīšanai. Maksa par dalību: 29.90 EUR

Foto: Guna Rubule, www.gunarubule.com

 Pēdējās nedēļas laikā 44 cilvēki iegādājās šo kursu!

Pieteikties

Kā notiks studijas šajā kursā?

1) Piesakieties kursam, aizpildot pieteikuma anketu.
2) Apmaksājiet dalības maksu ar bankas karti.
3) Uzreiz pēc apmaksas veikšanas saņemsiet apstiprinājumu un piekļuvi kursa vietnei openminded.lv, kur jau ir pieejama pirmā lekcija. Pārējās lekcijas taps pieejamas pirmdienās plkst. 16.00.
4) Lekcijas paliks jūsu rīcībā sešus mēnešus no kursa sākuma.
5) Kursa noslēgumā jums būs iespēja izpildīt noslēguma testu. Pareizi atbildot vismaz uz 70% jautājumu, automātiski saņemsiet elektronisku apliecinājumu par kursa apgūšanu.
6) Kursa gaitā jums būs iespēja uzdot jautājumus pasniedzējai un saņemt atbildes.

Par kursu

Mēs runājam un sarunājamies katru dienu. Dzīves laikā izveidojam savus runas ieradumus un šablonus, kurus lietojam automātiski. Tādējādi, iespējams, pašiem to neapzinoties, provocējam vienveidīgu reakciju.

Kursā “Autentiska un mērķtiecīga runa” piedāvāsim iedarbīgus padomus, atskārsmes un vingrinājumus, kā šos ieradumus pārvarēt, lai runātu apzināti, autentiski un mērķtiecīgi.

Šī kursa mērķis ir atmodināt vērību pret runu, mudinot pamanīt, ko un kā sakām. Apzināties vārdu ietekmi un tiekties runāt, nevis pielāgojoties paviršiem standartiem, bet paužot savu individuālo dabu. 

Lekciju saturs noderēs visiem, kas runā – gan tiem, kuri ir savas publiskās runas pieredzes sākumā, gan arī tiem, kuri runā darba sapulcēs un prezentācijās, konferencēs un lekcijās, un meklē veidus, kā runāt iedarbīgāk. 

No dalībnieku atsauksmēm

“Ļoti vērtīgs un informācijā bagāts mācību saturs ar augstu pielietojamības iespēju. Ļoti iepriecināja lektores paustā attieksme, draudzīgums, runas stils un pats mācību satura plānojums. Lieliski izvēlēti piemēri, citu runātāju runu izmantošana lekcijās lieliski paspilgtināja un atdzīvināja saturu. Noteikti ieteiktu šo mācību kursu draugiem!”

“Viens no labākajiem kursiem, ko pēdējā laikā esmu klausījusies. Pasniedzēja ļoti profesionāli un tajā pat laikā cilvēcīgi izstāsta, kā uzlabot runāšanas spējas, kā to praktizēt, kam pievērst uzmanību, un aicina to darīt ikdienā. Bagāta valoda – gan verbālā, gan neverbālā. Praktiski piemēri lieliski ilustrē apgūstamo vielu. Un aicinājums neatlikt, darīt – tas uzmundrina un iedrošina.”

“Liels paldies lektorei Kristai Vāverei. Vienā teikumā to varētu raksturot šādi: lektore precīzi demonstrē to, ko stāsta, – skaidra runas struktūra, ievads, nobeigums, pārejas punkti, ceļa zīmes, dažādība metodēs, valoda skaidra un vienkārša, ļoti empātiska nostāja, cieņa pret saviem klausītājiem. Var sajust, ka ieguldīts liels darbs, milzīga pieredze. Klausījos un mācījos ar baudu un zināmu sajūsmu. Paldies!”


Pilna lekciju kursa (piecu lekciju video + papildmateriāli) cena:

19.90 EUR (maksājot par kursu līdz 29. decembrim);
24.90 EUR (maksājot par kursu no 30. decembra līdz 11. janvārim);
29.90 EUR (maksājot par kursu pēc 11. janvāra).

Vienas lekcijas video garums: apm. 40 min.

Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš runā.


Par lektori

“Manas zināšanas komunikācijas laukā veido pieredze žurnālistikā. Intervējot un pēc tam klausoties interviju ierakstus, esmu aizvadījusi daudzus dzīves gadus. Šī darba rezultāts ir ne tikai raksti, sižeti, filmas, bet arī secinājumi par to, kas veido iedarbīgu, prātā paliekošu runu. Komunikācijas treneres darbā esmu pārliecinājusies, ka spēja publiski runāt ir attīstāma prasme un ikviens var iemācīties runāt trāpīgi.”

Krista


Lekciju plāns

Ievads. Lektores uzruna (pieejama skatīšanai)

Ievadā laipni aicinām noskatīties īsu lektores ievada uzrunu, uzsākot žurnālistes un runas pasniedzējas Kristas Vāveres tiešsaistes kursu “Autentiska un mērķtiecīga runa”.

Pirmā lekcija. Darbs ar saturu. Runas struktūra (pieejama skatīšanai)

Iedarbīga runa ir mērķtiecīga. Runātājs zina, ko un kam vēlas pateikt, un katrs teikums kalpo šim mērķim. Domu uztvert palīdz arī teiktā secība. Lekcijā iepazīsim trīs runas struktūras.

Otrā lekcija. Kā veidot saikni ar auditoriju (18.01.)

Ar skaidru domu un struktūru var būt par maz, lai noturētu publikas uzmanību. Tādēļ nākamais solis gatavošanās procesā ir centieni savu domu pateikt interesanti. “Interesanti” nenozīmē tikai izklaidi. “Interesanti” nozīmē padarīt savu saturu publikai būtisku. “Interesanti” nozīmē saprast savu auditoriju, elpot ar to vienā ritmā, just tās noskaņojumu, emocijas, attieksmi. Just, kad tā sāk zaudēt uzmanību, un mācēt to atjaunot. 

Trešā lekcija. Neverbālā komunikācija. Ķermeņa valoda (25.01.)

Mēs izvēlamies vārdus, kurus sakām, bet daudz mazāku vērību pievēršam saturam, kuru paužam neverbālajā komunikācijā. Tas ir grūtāk kontrolējams saturs, kurš parāda to, ko paši par sevi neapzināmies. Nepievēršot uzmanību tam, ko stāsta mūsu stāja, balss un emocijas, neapzināmies lielu daļu iespaida, kuru radām. Šajā nodarbībā mācīsimies lasīt ķermeņa valodu. Izrādās, tā runā ne tikai ar apkārtējiem, bet arī ar mums pašiem, un mainot savu ķermeņa valodu, spējam mainīt savu noskaņojumu.

Ceturtā lekcija. Neverbālā komunikācija. Vokāls (01.02.)

Monotona runa var noslāpēt spēcīgu saturu, tāpēc šodien strādāsim ar runas veidu un balsi. Mācīsimies to izpaust daudzveidīgi gan skaņā, gan intonācijās un tempā. Šodienas lekciju, iesakām klausīties vidē, kurā jūtaties brīvi skanēt un ļaut izpausties savai balsij visā tās krāšņumā. 

Piektā lekcija. Bailes (08.02.)

Bailes apslāpē runātāja izpausmi, klusina balsi, stindzina ķermeni, traucē spēju just sevi un veidot saikni ar publiku. Bailes mazina prieku runāt un attur no sevis izteikšanas. Tāpēc ir vērts mācīties sadzīvot ar bailēm, nepakļaujoties tām. Arī šoreiz piedalīties lekcijā palīdzēs iespēja būt klusā telpā, lai varat netraucēti veikt elpošanas vingrinājumus. 

Sestā lekcija. Autentiskums runā (15.02.)

Runā izpaužas cilvēka būtība. Spēcīgus runātājus vieno drosme būt patiesiem, nevis perfektiem. Apšaubīsim pieņēmumu, ka labs runātājs ir tikai sparīgi žestikulējošs, relaksēts, jokot spējīgs ekstraverts! Auditorijas priekšā ir vieta dažādi runājošajiem. Šajā lekcijā par to, kas palīdz palikt uzticīgam un uzticīgai savai būtībai arī esot publikas priekšā.  

Sava patiesuma uzturēšana un izteikšana runā ir nebeidzams emocionāls, fizisks, vokāls process. Kad runājam no sava patiesā “es”, vairs nav jādomā, kā kustināt rokas, kur skatīties, jo runājam nevis no rokām, bet no savas būtības.

Pieteikties