fbpx

Ansis Jurģis Stabingis: Kā novērst un risināt konfliktus? Apzinātībā balstība pieeja

Sešas lekcijas tiešsaistē, sākot ar 5. novembri. Maksa par dalību: 24.90 EUR

Pieteikties

Gandrīz katru dienu tieši vai netieši piedzīvojam dažādu veidu konfliktus. Tie itin bieži ir ikdiena gan darbā, gan ģimenē, gan uz ielas; arī starp valstīm. Var teikt, ka konfliktu iemesli slēpjas sevis nepazīšanā. Konflikti rodas mūsu prātā, bet diemžēl paši parasti neapzināmies veidus, kā radām, veicinām un uzturam konfliktus. Apzinātība kā metode vēršas pie konflikta saknes — pie mūsu pašu prātiem. Iepazīstot sevi, mēs spējam adekvātāk reaģēt uz dažādām situācijām.

Ja par pamatu ņemam premisu, ka konflikta uzturēšanai vienmēr ir nepieciešamas divas puses, bet konflikta izbeigšanai pietiek ar to, ka viena no pusēm izvēlas konfliktu neturpināt un — ja esam viena no pusēm konfliktā, tad var secināt, ka atslēga konflikta izbeigšanai ir vienmēr mūsu rokās. Līdz ar to varam vērst skatu uz sevi — kā paši veidojam konfliktus, kā nonākam tajos, kā uzturam tos. Mainot šo rīcību, mēs varam būtiski samazināt konfliktu daudzumu savā dzīvē. 

Kursā tiks pasniegtas vairākas apzinātībā balstītas metodes, kas ļaus efektīvāk risināt akūtās konflikta situācijas, novērst iekšējos konfliktus, kā arī veicināt konfliktu profilaksi – dzīves veidu, kas fundamentāli mazina konfliktu rašanās un attīstības iespējas.

Lekciju kurss nofilmēts 2019. gada pavasarī. Šī ir otrā reize, kad kursu piedāvājam studijām tiešsaistē.


No iepriekšējo kursa dalībnieku atsauksmēm

“Patika pasniedzēja spēja reaģēt uz auditoriju, noturot tēmu. Patika pastāvīgās paralēles ar reālām dzīves situācijām, kā arī tas, ka tika doti konkrēti “mājas uzdevumi, caur kuriem saprast, par ko ir runa.””

“Visvairāk patika lektora spēja viegli, saprotami pasniegt informāciju, aizraut un ieinteresēt.”

“Ansis iedeva man nepieciešamo pēdējo grūdienu (pili pilnā kausā), lai sāktu pats savu apzinātības ceļu. Skan gudrāk nekā ir realitātē, bet no Anša lekcijām iedvesmojos un katru rītu meditēju, veidoju savu apzināto dienu. Pagaidām sanāk tā vidēji, bet viss ar laiku un pacietību.”

“Iespēja paraudzīties uz konfliktsituācijām no sevis kā vienīgā risinājuma perspektīvas – ļoti noderīgi. Tāpat bija iespēja arī ieraudzīt savus iekšējos konfliktus un sajūtas kā galvenos ārējo konfliktu cēloņus – arī noderīgi, bet ne vienmēr patīkami.”

“Lielisks lektors, kas saprotamā veidā izskaidro tēmu un veicina domāšanu. Labi piemēri.”

“Dzīvas sarunas un konkrēti piemēri.”


Kursa norise: Lekciju kurss notiks tiešsaistē (ne tiešraidē), mācību platformā “Google Classroom”, sākot ar 5. novembri. Sīkāku tiešsaistes kursa norises aprakstu atradīsiet tālāk kursa aprakstā. Pirms reģistrēšanās aicinām to rūpīgi izlasīt.

Maksa par dalību kursā: 19.90 EUR par visu sešu lekciju video, papildus materiāliem un tiešsaistes mācību procesu, maksājot līdz 15. oktobrim. 24.90 EUR – maksājot pēc 15. oktobra.

Vienas lekcijas garums: 40-90 minūtes.

Klausītāji, auditorija: ikviens, kurš vēlas labāk pazīt sevi; apzināties un pārvaldīt savas emocionālās reakcijas. 

Ieguvumi: konkrētas tehnikas un paņēmieni, kas ļauj izvairīties no domāšanas veidiem un emocionālām reakcijām, kas ierosina un uztur konfliktsituācijas.


Svarīga informācija! Kā notiks studijas tiešsaistē?

1. Piesakieties dalībai kursā, aizpildot reģistrācijas anketu.

2. Apmaksājiet e-pastā saņemto rēķinu.

3. Drīz pēc rēķina apmaksas e-pastā saņemsiet informāciju par pievienošanos Google Classroom grupai. Lūdzam ņemt vērā, ka, lai reģistrētos kursa grupā, jums var būt nepieciešams izveidot Google kontu. Tā izveide neaizņems vairāk par piecām minūtēm un pēc kursa noslēguma varēsiet to izdzēst.

4. Kursa pirmā lekcija kopā ar papildus materiāliem – konspektu, mājas darbu un pašpārbaudes testu – taps pieejama 5. novembrī. Pārējās lekcijas – saskaņā ar kursa grafiku taps pieejamas reizi nedēļā – otrdienās.

5. Lekcijas nenotiek tiešraidē. Pēc ievietošanas Google Classroom tās skatāmas jebkurā Jums ērtā laikā un vietā.

6. 10. decembrī kopā ar kursa noslēdzošo lekciju saņemsiet saiti uz kursa noslēguma testu. Izpildiet to līdz 19. decembrim.

7. Ja noslēguma testā vismaz 70% jautājumu atbildēti pareizi, sagatavosim un nosūtīsim Jums sertifikātu par kursa apgūšanu.

8. Lekciju video paliks pieejami skatīšanai līdz 2020. gada 15. janvārim. Visus rakstiskos materiālus laipni aicinām lejuplādēt savā datorā.


Par lektoru

Ansis Jurģis Stabingis ir bijušais psihoterapeits, pēc izglītības — psihologs (M.Sc., LU). Strādājis par pasniedzēju Zigmunda Freida Universitātē (Vīnē), RPIVA, RSU (Rīgā), organizācijām vada kursus un mācības par personāla vadības un biznesa psiholoģijas tēmām apzinātības jomā (attieksme, stresa pārvaldība, laime kā prasme, mentālā higiēna, apzinātība attiecībās). Kā pasniedzējs “Apzinātības un miera praksē” (www.aumprakse.lv) piedāvā dažādus publisko lekciju kursus par tēmām, kas saistītas ar apzinātību (mindfulness).


Lekciju saraksts

1. lekcija. Cilvēka uztvere, domāšana, reakcija

Apzinātības prakse fundamentāli palīdz cilvēkam attīstīt spēju uztvert realitāti — tādu, kāda tā ir, nevis kādu iedomājamies to esam. Pirmajā nodarbībā stāsts par dažiem mūsu uztveres fenomeniem — par mūsu spēju mācīties, par to, kas nosaka mūsu reakciju uz notiekošo, un par to, ko un kā spējam mainīt.

Lekcija taps pieejama Google Classroom platformā 5. novembrī. 

2. lekcija. No teorijas pie prakses: ko varam darīt uzreiz

Uztverot situāciju citādi, reaģējot uz to citādi, potenciāli konflikta situācijas ir iespējams atrisināt citādi. Balstoties uz pirmajā nodarbībā stāstīto — konkrēta tehnika un metodika, kā varam izmantot apzinātības prakses vingrinājumus savas uztveres un dzīves izmaiņām. 

12.11.2019.

3. lekcija. Atkārtošana kā mācību pamats

Mēs mācamies caur atkārtošanu — apzinātu vai neapzinātu. Visbiežāk mēs pat neapzināmies, ko un kā mācāmies. Arī savas reakcijas, kas veicina konfliktus, mēs esam iemācījušies — visbiežāk neapzināti. Kādas tās ir — nepacietība, nepieņemšana, pretenzijas, nelaipnība, nelabvēlība. 

19.11.2019.

4. lekcija. Fiziskais pamats

Viens no resursiem, kura lietošanu apzināmies tikai daļēji, ir mūsu pašu ķermenis — tas var mums gan palīdzēt nomierināt situāciju, gan eskalēt konfliktu. Kā pārvaldīt savu ķermeni, lai tas būtu palīgs, nevis traucēklis?

26.11.2019.

5. lekcija. Mērķi un konflikti

Mēs esam audzināti un pieraduši domāt, ka mērķi un plānošana ir būtiski cilvēka darbībai. — Jau sākot no mazām dienām (par ko tu būsi, kad izaugsi liels?), mērķiem darba vietās, personiskajiem mērķiem, mēs savu dzīvi cenšamies pielāgot savām vēlmēm. Tomēr, palūkojoties dziļāk, mērķi paši par sevi ir viens konfliktu avots. 

03.12.2019.

6. lekcija. Identitāte

Iespējams, dziļākais avots visiem konfliktiem ir identitāte — atbilde uz jautājumu “kas es esmu”. Mēs varam identificēties ar lomām (darbinieks, tēvs, dēls, pircējs, vēlētājs), tāpat arī izmantot fundamentālākas identitātes (tautība, reliģija, pasaules uzskats), tomēr, kā redzēsim nodarbībā, katra identitāte rada potenciālu konfliktam. 

10.12.2019.