Bezmaksas lekcijas

Laipni aicinām veltīt laiku patstāvīgām tiešsaistes studijām kādā no mūsu bezmaksas kursiem kopā ar erudītiem un aizrautīgiem lektoriem. Lekciju kursi, ko atradīsiet šajā sadaļā ir pieejami bez maksas pilnā apjomā.

Ilgonis Vilks: Visuma noslēpumus šķetinot

Foto no Ilgoņa Vilka lekcijas klātienes auditorijas Latvijas Universitātē.

12 lekciju video patstāvīgai studēšanai – par kosmisko objektu daudzveidību, patreizējo situāciju Visuma izpētē un vēl neatbildētajiem jautājumiem.

Skatīties kursu


Kaspars Eihmanis: Budisms Rietumu lielpilsētu iemītniekiem

Foto no Kaspara Eihmaņa lekcijas klātienes auditorijas Birojnīcā, Berga Bazārā.

12 lekciju video patstāvīgai studēšanai. Kursa mērķis ir sniegt priekšstatu kopumu, kas ļautu uzlūkot šo reliģisko un filozofisko tradīciju kā daļu no kopējās pasaules civilizācijas attīstības.

Skatīties kursu


Vjačeslavs Kaščejevs: Fizikas paradigmu spēks un bezspēcība

Vjačeslavs Kaščejevs. Foto no Latvijas Universitātes arhīva.

Sešu lekciju video patstāvīgai studēšanai tiem, kurus fascinē un reizēm varbūt biedē tādas nevieglas koncepcijas kā determinētais haoss, entropija, kvantu nenoteiktība vai fizikālais vakuums. 

Skatīties kursu


Ivars Ījabs: Draugs uz palikšanu. ASV Eiropas politikā kopš 2. Pasaules kara

Foto no Ivara Ījaba klātiens lekcijas Birojnīcā, Berga Bazārā.

Šis kurss veltīts ASV lomai Eiropā kopš Otrā pasaules kara, īpašu uzmanību pievēršot tiem Eiropas nesenās vēstures momentiem, kuros ASV ir spēlējusi izšķirīgu lomu – Aukstais karš, Maršala plāns un Rietumeiropas atjaunotne, Amerikas loma Eiropas integrācijā un Austrumeiropas komunisma sagrāvē.

Skatīties kursu


Sandra Jēkabsone: Praktiskā makroekonomika

Foto no Latvijas Universitātes arhīva.

Makroekonomikas notikumi mūsdienās ietekmē ikviena cilvēka dzīvi, jo nepārtraukti notiek dažādas ekonomiskās aktivitātes, kas skar arī katra sabiedrības locekļa personiskās intereses. Ikdienā mēs saskaramies ar tādiem jēdzieniem kā procentu likme, cenu līmenis, bezdarbs un nodarbinātība, valūtas maiņas kurss, investīcijas, maksājumu bilance utt.

Skatīties kursu


Ivars Ījabs: Nacionālisms

Foto no kursa norises Birojnīcā, Berga Bazārā.

„Nācijas”, „tautas” un „nācijvalsts” jēdzieni mūsdienu politikā ir kļuvuši tik pašsaprotami, ka par tiem ikdienā aizdomājamies reti. Iespējams, tieši tādēļ arī nepamanām, ar cik dažādu saturu tie dažkārt tiek piepildīti. Nāciju pastāvēšana gan tiek pieņemta kā realitāte; un to tiesības uz pašnoteikšanos – kā neapstrīdams arguments politiskajā diskusijā. Tomēr nacionālisms ir vēsturiski veidojies fenomens, un ieskats tā izcelsmē un veidos joprojām var daudz ko mums pastāstīt par politiku kopumā.

Skatīties kursu


Pārvērtējot vadonismu Latvijā: Kārlis Ulmanis vēsturē, kultūrā un atmiņā

A.Stranga, D.Hanovs, M.Mintaurs par lekciju kursu “Kārlis Ulmanis vēsturē, kultūrā un atmiņā”

1934. gada 15. maijā ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa vadītā apvērsuma rezultātā Latvijas Republika novērsās no demokrātiskā attīstības ceļa. Sešus gadus ilgais Kārļa Ulmaņa autoritārisma periods ir bijis nozīmīgs laiks valsts un sabiedrības attīstībā. Gan režīms, gan arī pati vadoņa personība ir izsaukusi daudzus kontraversālus jautājumus sabiedrībā.

Skatīties kursu

0
  Mans grozs
  Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties
   0
    Mans grozs
    Jūsu grozs ir tukšsAtgriezties